Skip to content

Dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu

Drogi Studencie,

Skorzystaj z dofinansowania do wynajmu mieszkania lub domu w ramach programu Mieszkanie dla Absolwenta przez okres nawet 60 miesięcy. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje program mieszkaniowy z pakietu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!”

  • Chcesz rozpocząć samodzielne i niezależne życie po zakończeniu edukacji, ale nie masz własnego mieszkania?
  • Jesteś pełnoletnim absolwentem, który w ciągu ostatnich 3 lat ukończył naukę?
  • Nie jesteś absolwentem, ale opuściłeś rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka lub placówkę opiekuńczo-wychowawczą?
  • Rozpocząłeś już pracę lub aktualnie jej poszukujesz?
  • Posiadasz orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu umiarkowanym w przypadku niepełnosprawności narządu słuchu?

Jeśli tak, możesz uzyskać dofinansowanie do wszystkich ponoszonych przez siebie kosztów
wymienionych w umowie najmu mieszkania lub domu, spełniających twoje indywidualne
kryteria dostępności.

Dofinansowanie obejmuje zarówno okres poszukiwania pracy, jak również rozpoczęcia zatrudnienia – maksymalnie przez 60 miesięcy. Maksymalna wysokość pomocy zależna jest od lokalizacji wynajmowanego mieszkania (na przykład, wynajmując mieszkanie w Łodzi maksymalna kwota dofinansowania do wynajmu w II kwartale 2024 r. wyniesie – 1.721,00 złotych. To samo mieszkanie w Łodzi będzie dofinansowane w wyższej kwocie, jeśli poruszasz się przy pomocy wózka inwalidzkiego – 2.335,00 zł. Z kolei, wynajmując mieszkanie w Warszawie maksymalna kwota dofinansowania do wynajmu
w II kwartale 2024 r. wyniesie – 2.692,00 zł. To samo mieszkanie w Warszawie będzie dofinansowane w wyższej kwocie, jeśli porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego – 3.653,00 zł.)

Wniosek (wraz załącznikami) możesz złożyć w każdym czasie, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia pod adresem: sow.pfron.org.pl.

Sprawdź jak uzyskać w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla Absolwenta dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu jednorodzinnego na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia pod adresem: pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadaniareal/mieszkanie-dla-absolwenta/mieszkanie-dla-absolwenta. Z maksymalnymi kwotami dofinansowania w lokalizacji docelowego mieszkania zapoznasz się pod adresem: pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadaniapfron/programy-i-zadania-real/mieszkanie-dla-absolwenta/komunikaty/

en_USEnglish
Skip to content